Новини

Книги в дарунок від Михайла Відейка і Марії Моторжиної

В рамках співпраці між Національним заповідником «Замки Тернопілля» і музеєм історичного культурного надбання «ПЛАТАР», а також для створення нових експозицій у Збаразькому замку відбулася зустріч на якій пан Михайло і пані Марія благодійно передали у фонди наукової бібліотеки заповідника ряд книг.

Він відомий український археолог, кандидат історичних наук, знаменитий дослідник трипільської культури. Наукову діяльність і творчість Михайло Відейко присвятив загадкам походження українців і особливостям їх старовинної культури. Крім цього, відомий історик займається освітньою діяльністю, видаючи науково-популярні твори для широкого кола читачів і проводячи численні виставки.

Вона куратор виставки, головний зберігач колекції з музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР».

Однією з подарованих книг виявилась Енциклопедія Трипільської цивілізації. Яка складається з двох томів під редакцією М.Ю Відейко, Н.Б.Бурдо та ін.  Книги видані за підтримки Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу», ЗАТ «ПЕТРОІМПЕКС» у 2004 році. Енциклопедія трипільської цивілізації підбиває підсумки понад 130-річних досліджень однієї з давніх цивілізацій Європи, а також це одна із спроб створення у вітчизняній археології енциклопедичного наукового видання, присвяченого одній із хліборобських культур, що визначали розвиток світової цивілізації у ІV-ІІ тис. до н.е.

Гроші – один з найбільших винаходів людства. Коли ж і за яких обставин з’явився цей дивовижний і водночас фундаментальний винахід людства? Яким чином він був вдосконалений, що може чекати гроші в майбутньому? Як і коли з’явилися гроші, а також які гроші були у минулі часи в обігу на території України можна прочитати в книзі Дмитренко В.В., Відейко М.Ю. «Історія грошей», надрукованої в місті Харкові, видавництвом «Фоліо» у 2019 році.

У книзі автора Відейко М. «Грюнвальд. Хоругви зі сходу» можна побачити як і чим були озброєні учасники Грюнвальської битви із земель сучасної України – воїни Київщини, Львівщини, Поділля, Волині.  Можна знайти відповіді на питання у яких шатрах жили лицарі? Хто і як кував для них зброю? Як відбувалася славетна Грюнвальдська битва?

Ще одна книга автора Відейко М. «Світ Трипілля. Давні хлібороби між Карпатами і Дніпром», київського видавництва «Laurus». У візуальній енциклопедії використано понад 200 ілюстрацій - авторських фотографій експонатів із Національного музею історії України, Археологічного музею ІА НАНУ, Наукових фондів Інституту археології НАН України, Одеського археологічного музею, Київського археологічного музею (с.Трипілля), Національного заповідника «Замки Тернопілля» та інших археологічних музеїв і заповідників; мап, схем та 3D реконструкцій. На сторінках цієї книжки загадковий світ трипільської культури відкриває свої секрети.

«Світ української ікони» - альбом-каталог присвячений українському сакральному мистецтву – явищу яскравому та самобутньому. На його сторінках можна побачити унікальні пам’ятки з зібрань Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Благодійного фонду «Платар. Памяті Сергія Платонова», Фонду «Арт Інвест Групп», Антикварного дому «Дукат» і Музею Шереметьєвих. Разом з творами іконопису представлено різьблені Царські врата, давні натільні та процесійні хрести, хрести-енколпіони, зразки літургійного посуду. Упорядники видання І.Шульц, М.Моторжина, І.Ліпинська, К.Лісова, київське видавництво ВД «Антиквар».

У книзі «Україна світові» - альбомі-каталозі проілюстрована історія України декількома культурами, а саме трипільською, кіммерійською, скіфська епоха, сарматські і слов’янські  часи, а також добу Русі, її злет і трагічну долю під час Західного походу нащадків Чінгіз-Хана.  Відповідальний за випуск  книги Ганна Шерман і Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР».

Ці книги стануть цінним надбанням нашої організації, використовуючи їх для вивчення маловідомих сторінок історії України, археології, зброї і сакрального мистецтва, цінуючи вклад авторів у дослідженні унікальних, маловивчених та ще невідомих загадок минулого.

Share
Повернутися