Новини

День Скалатського замку та День міста Скалата

28 липня 2019 року на території замку в місті Скалаті Підволочиського району Тернопільської області відбулося святкування Дня Скалатського замку та Дня міста Скалата. Завдяки спільній, злагодженій роботі Національного заповідника "Замки Тернопілля” та Скалатської об’єднаної територіальної громади, свято насправді вдалося. 

Сценарій святкування відпрацьований в місті роками. Від пам’ятника Т.Г.Шевченка святкова процесія рушила до замку. Попереду прапороносці і дівчата в українських строях, два духові оркестри – скалатський та з Польщі, далі влада громади, гості, скалатчани.

Свято благословили священики православної і греко–католицької конфесії. З вітальним словом до гостей свята звернулися представники влади, гості з Польщі, голова Скалатської міської територіальної громади.

Святкування супроводжувала культурна програма. Найперше, привітали лауреатів четвертого міського дитячо-юнацького  фестивалю-конкурсу української пісні «Солоспіви Скалатського замку», що відбувся напередодні.

Гостей цікавила історія замку, експозиції у вежах, художня програма, яка була підготовлена і профінансована підприємцями громади і області.

Слід відмітити, що вперше за багато років на свято в Скалат приїхали Володимир і Людмила Купецькі, син і дружина члена Спілки художників України Василя Володимировича Купецького, виставка робіт якого радує серце не тільки скалатчан, а й гостей міста ось уже з 2013 року, яка розміщена в східній вежі замку.

На мості усіх гостинно зустрічало подружжя Фірлеїв - Вероніка і Ян. Не обійшлось і без рицарських боїв.