Фонди

Ікона "Святий Георгій переможець/ Преподобний Серафим Саровський"

У січні цього року колекція "Сакральне мистецтво Збаражчини" поповнилась ще одним експонатом – двосторонньою іконою. Ікона виконана художником-реставратором Володимиром Магінським із двосторонньої хоругви, переданої до заповідника із Святомиколаївської церкви с. Бодаки, Збаразького району. На одній стороні ікони зображений святий Георгій переможець, а на іншій – преподобний Серафим Саровський. Така практика реставрації у нашому заповіднику є новою, але досить успішно втілюється в життя. Для надання хоругві експозиційного вигляду Володимиром Магінським були розроблені спеціальні підрамник та рама. Була проведена реставрація самого зображення. Датується ікона рубежем XVІІІ/ХІХ ст.; реставрація завершилась у січні 2013 року; техніка та матеріал – полотно, олія; розміри: 71,5 х 72 см.

Докладніше

Плащаниця, ХІХ ст. Почаївська школа живопису

Плащаниці були необхідним атрибутом богослужби від періоду Великої П'ятниці до Вознесіння Христового. Тематика українських плащаниць того часу була доволі усталеною. За іконотрадицією їх можна поділити на дві групи. До однієї, яка домінує, відносяться плащаниці із зображенням Христового тіла та написом. Друга група пам'яток – менше поширена, мала зображення сцени Покладання Христа до гробу у різних варіантах.

Докладніше

Звіт фондового відділу за 2011

2011 рік для науковців фондового відділу Національного заповідника був наповнений цікавою та результативною роботою. Протягом року фондовики прийняли, опрацювали, класифікували та інвентаризували понад 2300 музейних експонатів. На сьогоднішній день у фондах заповідника знаходиться на збереженні біля 29 тисяч експонатів. Археологічні матеріали з 20-річних розкопок на Збаражчині та Тернопіллі нараховують понад 35 тисяч одиниць.

Докладніше

Реставраційна діяльність фондового відділу

Пропонуємо Вашій увазі кототенький фотоогляд, який ілюструє високий рівень роботи реставраційного відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля", на прикладі реліквій культового вжитку ХVІІ - ХІХ століття.

Докладніше

Фонди Національного заповідника

У фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля" налічується близько 60 000 музейних предметів. Широко представлені матеріали археології, в тому числі трипільської культури, предмети етнографії, декоративного, прикладного та сакрального мистецтва, нумізматики, меблів.

Докладніше