Участь у проектах

«Пам'ять без кордонів»

Національний заповідник «Замки Тернопілля» з січня 2012 року розпочав роботу над новим проектом міжнародного масштабу під символічною назвою: «Пам'ять без кордонів» 

На даному етапі проект охоплює відносно невелику територію з центром у смт. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Основним фактором, що підштовхнув нас до цього задуму стала значна кількість іноземних відвідувачів, які щороку приїздять до Вишнівця в пошуках інформації про минуле своїх родин. На сьогодні Національний заповідник володіє достатніми ресурсами для того щоб допомогти таким людям. Наукові працівники заповідника мають значний досвід роботи з архівами та науковими установами України і зарубіжжя, крім цього ми маємо можливість виїзду безпосередньо на територію колишнього місця проживання родини, дослідження церковних записів чи опитування старшого покоління жителів – людей, які ще можуть щось пам’ятати. Крім цього в залежності від результатів роботи на базі заповідника будуть влаштовуватися зустрічі для учасників проекту. 

Учасником проекту може стати будь хто чиє минуле, чи минуле його родини пов’язано з південною частиною історичної Волині в околицях Вишнівця. Сталося так, що багато мешканців цих земель різних національностей та в різний час були змушені залишити цю землю. В переважній більшості випадків їх доля, як і доля міста була досить трагічною. Багато з них живуть з мрією побачити місце – край, де народилися чи провели дитячі роки. Крім цього ми запрошуємо до участі також і їх нащадків – людей, яким відомо про ці землі лише з розповідей батьків чи дідусів, і які не байдужі до минулого своєї родини. Ми знаємо що таких людей сьогодні дуже багато по цілому світу. Можливо хтось з нашою допомогою знайде тут свою родину, з якою з різних причин втратив зв'язок, хтось дізнається раніше невідомі сторінки з життя своїх предків, а хтось просто захоче приїхати та побачити місце, про яке не раз згадував. Ми запрошуємо всіх тих кого зацікавив даний проект стати його учасниками, незалежно від національності чи місця перебування. Для цього потрібно надіслати лист з короткою біографією, а також максимум інформації про минуле Вашої родини, пов’язане з територією дії проекту (можна додати документи, фото та ін.) Листи можна надсилати українською, англійською, польською чи російською мовами на електронну адресу kybaljuk@yandex.ua 

Дана робота не має на меті отримування прибутку та здійснюється безкоштовно. 

Share
Повернутися