Статті

«КОРОЛЕВА» КАКТУСОВИХ ЛІСІВ: У СКАЛАТСЬКОМУ ЗАМКУ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА ХУДОЖНИЦІ АРКАДІЇ ОЛЕНСЬКОЇ-ПЕТРИШИН

Стаття присвячена творчості американської художниці українського походження Аркадії Оленської-Петришин. Про життєвий шлях мисткині, періоди її творчості та виставку робіт у Скалатському замку замку читайте у статті.

Докладніше

Новий формат наукової конференції в умовах карантину

Стаття присвячена науковій конференції «Теребовлянський та Микулинецький замки від середини XIV до початку ХХІ століття», що відбувалася в онлайн режимі на базі Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше

ХУДОЖНИК МИХАЙЛО КУЗІВ: «ГОЛОВНЕ У МОЇХ РОБОТАХ – ЦЕ ВІДКРИТТЯ ПРОСТОРУ»

Матеріал присвячений творчості художника-живописця, графіка, архітектора, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Кузіва. Про творчі орієнтири митця і виставку його робіт в Збаразькому замку читайте у статті.

Докладніше

У ЙОГО СКУЛЬПТУРАХ – ІСТОРІЯ НАРОДУ

Про творчий шлях майстра дерев'яної скульптури і рельєфної різьби Віктора Лупійчука, мистецькі традиції родини Лупійчуків та виставку робіт у замку в Скалаті читайте у статті.

Докладніше

УРОДЖЕНЕЦЬ ЗБАРАЖА – АВТОР ПОШТОВИХ МАРОК ЗУНР

Збараж – місто, яке дало Україні і світові багатьох видатних особистостей, одним із них є Іван Чернявський – суддя, громадський діяч, філателіст. Про життєвий шлях, активну громадянську позицію та вагомий внесок у філателістичну діяльність Чернявського читайте у статті.

Докладніше

Таємниці іконописної школи Іллі Копровського

Історія церковного малярства Галичини ХІХ століття багата на цікаві персоналії. Завдяки співпраці науковців Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Львівської національної галереї мистецтв із небуття виринуло ім’я іконописця Іллі Копровського. Детальніше про творчий шлях майстра та презентацію альбому «Майстерня та учні малярів Копровських» читайте у статті.

Докладніше

РУЇНИ, ЩО ГОВОРЯТЬ МОВОЮ ТИСЯЧОЛІТЬ

Стаття присвячена пам'ятці архітектури національного значення замку ХVІІ ст. в селі Підзамочок. Автор подає інформацію про історію становлення, архітектурні особливості твердині, а також про проєкт, що має на меті зберегти та відновити об’єкт культурної спадщини.

Докладніше

ВЕЛИКА БІОГРАФІЯ Й ІСТОРИЧНА ДОЛЯ

У матеріалі подано історію пам'ятки архітектури національного значення замку в смт Скала-Подільська. Перемоги та поразки, руйнування та відбудови зазнавали стіни древної твердині. Про це та багато інших цікавих фактів читайте у статті.

Докладніше

РУШНИЦІ, АРКЕБУЗИ, ШАБЛІ, ЯТАГАНИ - У ЗБАРАЗЬКОМУ ЗАМКУ

Співпраця з музеями є важливим компонентом діяльності Національного Заповідника "Замки Тернопілля". Результатом такої взаємодії Заповідника з Львівським історичним музеєм стало відкриття виставки холодної і вогнепальної зброї козацької доби з фондів ЛІМу у Збаразькому замку. Детальніше про виставку читайте у статті.

Докладніше

ЗАМОК У ПІДЗАМОЧКУ: МІЦЬ ОБОРОННИХ МУРІВ І МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ДЕЛЬТАПЛАНЕРИЗМУ

У матеріалі подано інформацію про замок у селі Підзамочок Бучацького району. Збудований 1600 року за сприяння власника довколишніх сіл Яна Кшиштофа Бучацького (Творовського), він велично здіймався на стрімкому пагорбі над річкою Стрипа і служив засторогою для нападників, які підступали до Бучача. Сьогодні від цієї твердині залишилися романтичні руїни, але замок помалу відбудовується. Мальовнича довколишня місцевість дає змогу розвивати біля замку різні види туризму.

Докладніше

10 мистецьких пленерів Національного заповідника «Замки Тернопілля»

Багато років поспіль у Національному заповіднику "Замки Тернопілля" проводяться живописні пленери для популяризації пам'яток культурної спадщини та музейних експонатів заповідника. За допомогою художніх образів передається їхня краса та привабливість для широкого загалу. Надбання, що залишила нам історія, мають бути збереженні для нинішніх і майбутніх поколінь. Про практику проведення таких заходів на базі нашої установи читайте у статті.

Докладніше

ЧИМ ЦІКАВИЙ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ ЗАМОК? ПРО ГЕРОЇЧНУ ОБОРОНУ 1675 РОКУ ТА СУЧАСНЕ ЖИТТЯ ТВЕРДИНІ

Стаття присвячена пам'ятці архітектури XIV-XVII століття національного значення - замку у Теребовлі. Автор висвітлює історію становлення твердині, її роль та місце в польсько-турецькій війні і перспективи пристосування до сучасних вимог туристичного ринку.

Докладніше

У ВИШНІВЕЦЬКОМУ ПАЛАЦІ КОПІЇ ЧУДОТВОРНИХ ІКОН З-ПОНАД 50-ТИ КРАЇН СВІТУ

Стаття присвячена унікальній виставці колекції копій чудотворних ікон, які зібрала Марія Тройчак. На виставці представлені ікони з України та усього світу. Частину з цієї неймовірної колекції можна було побачити у Вишнівецькому палаці.

Докладніше

Катерина Омельчак - громадська активістка та волонтерка

Прослідувано основні періоди життєвого шляху патріотки, великої українки, борця за незалежність 92-річної волонтерки Збаражчини та Закарпаття Катерини Омельчак. Досліджено основні напрямки та особливості її громадсько-політичної діяльності. Перераховано нагороди найстаршої волонтерки, які були передані у Національний заповідник.

Докладніше

Оборонна міць Замку в Микулинцях

Дана стаття присвячена архітектурним особливостям замку у Микулинцях в контексті історії краю. Узагальнено та систематизовоно наявну у джерелах інформацію щодо подій, які мали місце на території пам'ятки. Піднімається проблема необхідності пристосування фортеці до потреб туристичної індустрії регіону.

Докладніше